Architektura 21szego wieku : Amman Lab Workshop 2010: Komfort

May 8th, 2018

Warsztaty Amman Lab to intensywne, trzytygodniowe badanie pojawiających się problemów dotyczących współczesnej przestrzeni publicznej na Bliskim Wschodzie.
W mieście Amman działającym jako aktywny poligon doświadczalny, studenci i wykładowcy z uniwersytetów w całym regionie współpracują, aby poszerzyć wiedzę na temat zagadnień projektowania poprzez badania, eksperymenty, dyskusje i opinie.
Sesja warsztatowa w 2010 roku koncentruje się na Comfort.
Warunkiem wstępnym przestrzeni publicznej jest zapewnienie komfortu w środowisku, w którym może występować montaż i wymiana.
Dzięki właściwościom fizycznym, wirtualnym, sensorycznym i emocjonalnym, Comfort może być wyrażany poprzez różne media i na różnych skalach.
Jest delikatny, nieuchwytny i konieczny.
Warsztaty kończą się wystawą uczniów.
Ostateczna praca w galerii sztuki Nabad i chcemy zaprosić Cię do odwiedzenia jej i sprawdzenia, co studenci rozwijają się w tych dniach.
WYSTAWA OTWARCIE PRAC STUDENCKICH 6:30 PM 5 SIERPNIA 2010 Bezpłatne i otwarte dla publiczności Galeria Nabad 46 Uthman bin Affan Street, First Circle Amman, Jordan UCZESTNICY: Columbia University Graduate School of Architecture, Planning and Preservation American University of Sharjah, College architektury, sztuki i wzornictwa Birzeit University, Katedra Inżynierii Architektury Jordański Uniwersytet Nauki i Technologii, Wyższa Szkoła Architektury i Projektowania ORGANIZOWANE: Amman Lab, Columbia University Graduate School of Architecture, Planning and Preservation Mark Wigley, Dean Malwina Łyś-Dobradin, Dyrektor ds.
Programowania globalnej sieci Jennifer Broutin, dyrektor warsztatu Amman Lab Kamal Farah, dyrektor warsztatu Amman Lab Columbia University Absolwent Szkoły Architektury, Planowania i Konserwacji Amman Lab został otwarty w Centrum Badań Środkowo-Wschodniej Uniwersytetu Columbia (CUMERC) w marcu 2009 r.
I obejmuje pracownia studyjna, sala seminaryjna, biura i przestrzeń wystawowa.
Laboratorium Amman jest regionalnym laboratorium badawczym do badania przyszłości budowanego środowiska.
Badania procesów planowania miasta, historycznych projektów konserwacji, projektów architektonicznych i studiów urbanistycznych zostały już przeprowadzone, angażując lokalnych ekspertów i organizacje w całym procesie.
Zespoły GSAPP współpracują z miastem Amman, aby przywrócić historyczny dom, który będzie pełnił rolę przyszłego centrum miasta Studio-X Amman.
Centrum Badań Środkowo-Wschodnich Columbia University (CUMERC) Dr Safwan Masri, Dyrektor Aya Khairy, Kierownik Programowy Christina Hawatmeh, Kierownik Programu Centrum Badań na Bliskim Wschodzie w Kolumbii jest jednym z pierwszych w sieci Kolumbijskich Centrów Globalnych, które Uniwersytet uruchomił wokół świat.
Centrum, z siedzibą w Ammanie, w Jordanii, stanowi bazę dla działalności naukowej na całym Bliskim Wschodzie, rozwijając akademickie partnerstwa i programy uniwersyteckie w regionie.
Centrum tworzy społeczność, w której wydziały angażują się w badania na miejscu, uczeni współpracują ze sobą, aby oferować szkolenia i rozwijać inicjatywy badawcze, uczniowie doświadczają Bliskiego Wschodu z pierwszej ręki i regionalnych budujących sieci absolwentów i współdziałają bezpośrednio z Uniwersytetem.
Działania CUMERC obejmują szeroki zakres dyscyplin, wspierając komunikację i współpracę w dynamicznym regionie.
[hasła pokrewne: Markizy Tarasowe, panele słoneczne, szamba betonowe ]

Powiązane tematy z artykułem: Markizy Tarasowe panele słoneczne szamba betonowe