Pompa ciepła i panele
Just another WordPress site

Architektura 21szego wieku : Nowe pomysły dla Ordos 100 / Ordos 20 + 10 / Studio plazmowe

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Studio Plazmy Wcześniej dość szeroko omawialiśmy projekt Ordos 100, co pozwoliło Ci spojrzeć na rozwój Mongolii Wewnętrznej.
Kiedy Cai Jiang zaproponował inicjatywę zbudowania stu 1000 m2 willi zaprojektowanych przez 100 obiecujących architektów w ciągu zaledwie 100 dni, większość zapytała, czy projekt był mistyfikacją, podczas gdy inni czuli, że nie dają jednoczącego silnego wyniku.
Jednak nawet przy tych obawach 100 firm odpowiedziało na zaproszenia Herzog & de Meuron i Ai Wei Wei na zaprojektowanie willi i przekształcenie jałowej ziemi.
Jednak rozwój ten przybrał dość nieoczekiwany zwrot.
Przeczytaj więcej o projekcie po przerwie.
Rozwój wydawał się świetnym pomysłem i pełnym możliwości.
Ordos był zasadniczo postrzegany jako puste płótno, cierpliwie czekając na nową tożsamość.
Dzięki tej unikalnej strategii, ziemia skorzystałaby nie z jednego lub dwóch utalentowanych architektów, ale z 100 świeżych ujęć i nowych perspektyw.
Wkrótce okazało się jednak, że posiadanie 100 niepowiązanych willi stworzyło obszar, w którym brakowało spójności, jakichkolwiek relacji kontekstualnych i, oczywiście, ogólnej tożsamości definiującej.
Po dostrzeżeniu tych braków lokalny organ ds.
Planowania stara się obecnie poszukiwać nowych sposobów pozyskiwania innowacyjnej i wysokiej jakości architektury poprzez ustanawianie kodeksów i zasad.
Aby być uczciwym, wielu architektów pierwotnej inicjatywy planistycznej niepokoiło się brakiem ograniczeń / wytycznych.
Jeśli architekci.
obawy zostały już wcześniej omówione w projekcie, nie ma wątpliwości, że ich pomysły na rozwój zharmonizowałyby się bardziej elegancko.
Tak więc Plasma Studio weźmie udział w kilku wiodących chińskich i międzynarodowych biurach w kolejnej fazie rozwoju.
Każda z tych nowych zespołów architektonicznych będzie musiała zlokalizować pięć kubaturowych brył w dwóch różnych miejscach na obrzeżach miasta.
.
Plazma Studio Plazma wizja podkreśla rolę podłoża poprzez artykułowanie zmarszczek i tesselacji, z których wyrastają wewnętrzne rdzenie budynku.
Podkreślając grunty, budynki będą czerpać korzyści z wykorzystania podziemnej temperatury do ogrzania lub schłodzenia powietrza w pomieszczeniu.
Rury można ekonomicznie zintegrować z wymaganym dużym podziemnym parkingiem, a następnie przenieść do różnych poziomów biurowych za pomocą sieci pionowych przewodów w wierzchołkach wewnętrznych świetlików.
.
Studio plazmowe Z rozczarowaniem obserwujemy awarię Ordos 100, ale z niecierpliwością czekamy na nowe pomysły i na pewno będziemy Cię informować na bieżąco.
.
Studio plazmowe Sprawdź tutaj inne budynki z Plazmy na AD.
.
Studio plazmowe
[przypisy: projekty domów weselnych, olx zgierz, łączniki balkonowe ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: olx zgierz projekty domów weselnych łączniki balkonowe