Architektura 21szego wieku : Rolex Learning Center / SANAA / EPFL Press

July 11th, 2018

Kiedy otrzymaliśmy kopię Centrum Edukacyjnego Rolex firmy EPFL, nie mogliśmy się doczekać, aby przejrzeć elegancką białą książkę.
Podobnie jak w budynku SANAA, kunsztowny wygląd i elegancka kompozycja książki to piękna kompilacja nakreślająca cały proces tworzenia Centrum, od konkurencji po konstrukcję.
Centrum edukacji to najnowszy projekt Kazuyo Sejima i Ryue Nishizawa.
Bardzo potrzebna przestrzeń programowa dla kampusu EPFL, SANAA zaplanowała dla 10 000 studentów możliwość gromadzenia, nauki i uczenia się w ramach struktury.
Po obejrzeniu planu kampusu szokujące jest widzenie skali budynku.
Obejmuje on tak wiele płaszczyzny podłoża, ale nie ostentacyjnie dominuje na stronie.
Zamiast tego, falujące krzywe natychmiast tworzą krajobraz i teksturę kontrastującą z relatywnie płaskim kampusem.
Piękno budynku tkwi w jego prostocie i przejrzystości.
to przestrzeń, która naprawdę tworzy atmosferę.
Jednak książka zawiera również wszystkie wpisy konkursowe.
takie propozycje jak Herzog i de Mueron, Mecanoo, Jean Nouvel i OMA.
jako porównanie, aby zobaczyć, co mogło zaszczytne miejsce, gdyby SANAA nie został ostatecznie wybrany.
W zestawieniu z obrazami i krótkim opisem każdej z propozycji zestawienie propozycji sprawia, że wyjątkowość wizji SANAA jest jeszcze bardziej widoczna.
Propozycja SANAA osiąga to, co inni nie potrafią wyprodukować.
Budynek SANNA nie jest obiektem nacelowanym na stronę, ale projekt jest krajobrazem.
Wygląda raczej na stronę, niż na nią spoczywa.
Być może jedna z najciekawszych części książki omawia wyzwania związane z konstruowaniem perforowanych falistych monocoques, aby sprostać jednorodności projektu.
Zakrzywione łuki SANAA są podparte metalowymi ramami o wadze 470 kilogramów na każdy metr sześcienny betonu.
zdumiewający 4 razy normalny protokół.
W niniejszym rozdziale omówiono również trudność fizycznego wylewania betonu i usuwania odlewu.
Chociaż projekt wydaje się prosty i minimalistyczny, książka pozwala czytelnikowi dostrzec złożoność procesu budowlanego i przeszkody, które zostały przezwyciężone w celu uzyskania pożądanego efektu.
Składane fotografie Hisao Suzuki, Waltera Niedermayra i Alaina Herzoga ilustrują nieskazitelną formę budynku i otwarte wnętrza.
Zdjęcia dają poczucie, jak by to było, gdyby zajmować przestrzeń pływającą z pełnym otwartym planem, i nic poza widokami na góry i pobliskie jezioro.
Ale ważniejsze jest to, że pokazując budynek jako pusty obiekt, fotografowie są w stanie uchwycić uczniów, którzy naprawdę zajmują przestrzeń zgodnie z zamierzeniami SANAA.
Klastry studentów siedzą przy dużych oknach, rozmawiając i nawiązując kontakty towarzyskie, podczas gdy inni odnajdują swoje własne miejsce, spoglądając z ukradkiem na pejzaż.
Specjalne podziękowania dla szefa EPFL, Nicolasa Henchoza, za udostępnienie nam tej książki.
To naprawdę zapewnia wewnętrzne spojrzenie nie tylko na budynek, ale także na cały proces tworzenia tej wspaniałej struktury.
[patrz też: benfotiamina, ambrisentan, Rekrutacja it, rekrutacja specjalistów it, doradztwo personalne it ]

Powiązane tematy z artykułem: ambrisentan benfotiamina Rekrutacja it, rekrutacja specjalistów it, doradztwo personalne it