Architektura i nowoczesne budownictwo – Kontynuacja rozmowy / Szklany dom / Philip Johnson

September 11th, 2018

Tak więc, jeśli musiałbyś wybrać między ołówkiem, nożem lub młotkiem jako jedynym narzędziem, które mógłbyś posiadać, co byś wybrał i dlaczego.
.
John Maeda, Prezydent Szkoły Projektowania w Rhode Island, a także moderator z okazji Tygodnia w rozmowach Glass House, pyta nas.
Te rozmowy mają bogatą historię zakorzenioną w twórczości Johnsona w Nowym Kanaanie.
Glass House nie tylko stanowiło elegancki przykład architektury nowoczesnej, ale także było miejscem hostess wśród największych twórczych myślicieli XX wieku.
Opisywany jako najdłużej działający salon w Ameryce.
Szklany Dom był świadkiem dziesiątek intensywnych rozmów na temat sztuki, architektury i społeczeństwa między Philipem Johnsonem i Davidem Whitneyem oraz ich zaproszonymi gośćmi, w tym Andy Warholem, Frankiem Stellą i Robertem AM Sternem.
Rozmowy, bez wątpienia, wywołały debatę, ale spotkania były doskonałą okazją do podzielenia się pomysłami i filozofiami, które ostatecznie wpłynęły na naszą kulturę.
Kiedy Johnson zmarł w 2005 roku, Narodowe Towarzystwo Ochrony Zabytków i Szkoła Sztuk Wizualnych postanowiły kontynuować rozmowę, rozszerzając listę gości.
Dzięki nowoczesnemu systemowi ludzie na całym świecie mogą się logować i dzielić swoimi przemyśleniami na temat tygodnia.
Rozmowy dotrą do szerszej publiczności i łączą więcej pomysłów niż kiedykolwiek wcześniej.
Rozmowy są konfigurowane w ten sposób: w każdy poniedziałek inny gospodarz wysyła pytanie, a ludzie mają tylko pięć dni na odpowiedź.
Po piątku wybrany komentarz zostanie wybrany jako.
Słowo końcowe ..
Kontynuacja tych rozmów jest sposobem, w jaki National Trust nie tylko fizycznie zachowuje pracę Johnsona, ale także dba o to, by jego duch był żywy.
Zachęcamy do przyłączenia się do rozmowy i dołączenia do tej nowej spuścizny.
Źródło: Metropolis
[hasła pokrewne: ciężar betonu, projekty domów weselnych, zbiornik buforowy ]

Powiązane tematy z artykułem: ciężar betonu projekty domów weselnych zbiornik buforowy