Pompa ciepła i panele
Just another WordPress site

Architektura i nowoczesne budownictwo – Kripalu Center for Yoga & Health / Peter Rose + Partners

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Matthew Snyder z Massachusetts Peter Rose + Partners miał prostą strategię projektowania Kripalu Annex, będącego częścią największego i najbardziej ugruntowanego jogi w Ameryce Północnej.
Rose chciał, aby jego architektura przemawiała do duchowej i naturalnej istoty jogi, tworząc eleganckie relacje międzyludzkie i wyrazistą estetykę.
Więcej zdjęć i więcej o centrum jogi po przerwie.
Według Rose, potrzeby mieszkaniowe Kripalu są skromne i proste, ale architektura załącznika, podobnie jak sama joga, jest pełna subtelności i warstw złożoności, które delikatnie poprawiają wydajność struktury.
Światło, powietrze, używając minimalnych środków, aby stworzyć spokojne, uzdrawiające otoczenie – wszystko to spełnia te prawie niematerialne wymagania.
Nowa 80-pokojowa wieża mieszkalna mieści się w absolutnie oszałamiającym lesie w Górach Berkshire, połączonym z istniejącym obiektem Kripalu z przeszklonym przejściem.
Po wejściu do nowego budynku, odwiedzającym wita się sala jogi o powierzchni 2400 metrów kwadratowych.
Pokój jest zalany naturalnym światłem, a przeszklenia zapewniają niezakłócony widok na liście i góry.
.
Matthew Snyder Projekt współpracuje z dość nielicznymi materiałami – cyprysem, betonem, szkłem.
jeszcze materiały.
zróżnicowane traktowanie tworzy zrównoważony i spójny język.
Na przykład czasami okazuje się, że betonowa struktura i rdzenie są odsłonięte, podczas gdy w innych przypadkach beton jest pokryty listwowym cyprysem.
Dla pokojów cyprysowe ekrany słoneczne przesuwają się przed każdym oknem pokoju gościnnego, umożliwiając każdemu zwiedzającemu kontrolę nad otoczeniem.
Z upływem czasu okładzina będzie miała naturalną szarość, dzięki czemu projekt zniknie niemal z zalesionym krajobrazem .
.
Matthew Snyder Firma mocno wierzyła, że centrum, podobnie jak joga, musi łączyć się z naturą, więc Rose włączyła kilka zrównoważonych strategii do projektu.
W planie, oś stożka budynku pomaga lejom podmuchowym; w budynku zastosowano hydrauliczne ogrzewanie i chłodzenie promiennikowe, a jego zwarta konstrukcja zapewnia oszczędność energii o prawie połowę w porównaniu z konwencjonalną konstrukcją.
.
Matthew Snyder Ogólnie rzecz biorąc, projekt wydaje się niezwykle troskliwy w stosunku do otoczenia, ponieważ wielkość budynku została zaprojektowana tak, aby funkcjonalnie odpowiadała potrzebom centrum w sposób minimalistyczny, bez zwracania uwagi z krajobrazu.
Projekt został uznany przez AIA za nagrodę Specialized Housing.
.
Matthew Snyder Jak widać na Archinnovations.
.
Matthew Snyder.
Matthew Snyder
[hasła pokrewne: projekty domów drewnianych parterowych, zbiornik buforowy, allegro filatelistyka ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: allegro filatelistyka projekty domów drewnianych parterowych zbiornik buforowy