Architektura i nowoczesne budownictwo – Royal Welsh College of Music and Drama / BFLS

July 11th, 2018

Vyonyx BFLS wygrał międzynarodowy konkurs wzornictwa w 2007 roku na zaprojektowanie nowego budynku dla Royal Welsh College of Music & Drama w Walii.
prowadzenie konserwatorium muzycznego i dramy.
Nowy dodatek do profesjonalnych szkoleń i obiektów treningowych Kolegium obejmie 150-miejscowy teatr Richarda Burton, a także salę koncertową Chamber Chamber, 450 miejsc, cztery studia aktorskie i ruchome oraz galerię wystawową.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Zespół poprosił zespół projektowy o stworzenie nie tylko akustycznie wydajnych przestrzeni, które zainspirowałyby do uczenia się i pielęgnowania kreatywności, ale także przełomowego budynku obywatelskiego, który w delikatny sposób odwoływałby się do kontekstu projektu i wykorzystania materiału.
.
Vyonyx Szkoła mieści się na terenie parku królewskiego wpisanego na listę I, w pobliżu wspaniałego zamku w Cardiff.
Bezpośredni kontekst jest definiowany przez Parkland, szereg budynków miejskich z XIX wieku i dwa istniejące budynki kampusu: budynek Raymond Edwards, który znajduje się zaraz z tyłu nowego budynku, oraz Anthony Hopkins Center, który leży bezpośrednio na południe od niego.
Program oferuje bezpośrednie połączenia z budynkiem Raymond Edwards, w którym mieści się teatr Bute, a także tworzy nowy publiczny plac przed budynkiem Anthony Hopkins Center.
Każda z sal performatywnych została pomyślana jako osobny budynek, tak aby masa została rozbita, a ludzka skala została wprowadzona na poziomie ulicy.
Pojedynczy dach ujednolica poszczególne elementy jako całość, zapewniając dynamiczną nową fasadę dla uczelni.
Wysokość została określona przez wieżę Richarda Burton Theatre.
Głównym punktem programu jest publiczny foyer z widokiem na zachód w Bute Park i Galerię Wystaw w arkadach.
Arkady o podwójnej wysokości będą działać jako.
Kręgosłup.
budynku, łącząc dwie przestrzenie wydajności.
.
Vyonyx Opierając się na zalesionym parku, nowa Sala Recitalowa będzie obłożona drewnianym ekranem składającym się z poziomych, jasnych drewnianych listew cedrowych, przez które odkrywa się wewnętrzną czarną membranę.
Okładzina otacza całą salę koncertową, z wyciętym zestawem wewnątrz foyer, aby umożliwić dostęp do wewnętrznego mostu, który łączy salę z teatrem.
Na drugim końcu budynku, półokrągła forma, ubrana w niemal biały kamień portlandzki, mieści teatr Richarda Burton.
Zarówno zastosowanie kamienia portlandzkiego, jak i pionowych płetw umieszczonych na fasadzie z wyczuciem uwzględnia kontekst neoklasycznych budynków w pobliżu.
.
Vyonyx Wykończenia wnętrz z kamienia i drewna tworzą ciepłe i dotykalne przestrzenie dla użytkowników.
Zakrzywione kontury sali koncertowej będą miały imponujące środowisko akustyczne, a drewno służy do poprawy akustyki, zastosowane do ścian, siedzeń i sufitu.
Wreszcie, szkoła chciała, aby nowy budynek był odpowiedzialny za środowisko.
RWCMD ma osiągnąć BREEAM.
Doskonałe.
poprzez włączenie różnych zrównoważonych środków, takich jak umieszczenie wodnych paneli słonecznych i wykorzystanie naturalnej wentylacji i masy termicznej tam, gdzie to możliwe.
Budynek arkadowy działa jak budynek.
S płuca ,.
obieg ciepłego i chłodnego powietrza dzięki naturalnemu kominowemu efektowi kominowemu.
.
Vyonyx Projekt jest obecnie w trakcie budowy i powinien zostać ukończony w 2011 roku.
Architekci: BFLS Lokalizacja: Cardiff, Walia Zespół projektowy: Jason Flanagan, Paul Bavister, Anne Heucke, Jason Sandy, Armando Elias, Kibwe Tavares Klient: Royal Welsh College of Music i Dramat Lata (Start-Finish): 2007-2011 Powierzchnia: 4 400 m2 Zdjęcie Kredyty: Vyonyx Elewacje: Portland Stone, Western Red Cedar Obłożenie teatru przy Portland Stone Sala koncertowa drewniana okładzina z desek Red Cedar Mobile / Sufity podwieszane / Podłogi podniesione: Carey Szklane szkło firmy Carey Glass
[patrz też: ambroksol, maszyny pakujące, pale fundamentowe ]

Powiązane tematy z artykułem: ambroksol maszyny pakujące pale fundamentowe