Pompa ciepła i panele
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : Baton Rouge Municipal Dock / Trahan Architects

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Widok południowo-zachodni.
Trahan Architekci Firma Trahan Architects podzieliła się swoimi planami, aby całkowicie przekształcić istniejącą Stację Miejską w projekt o mieszanym przeznaczeniu.
Stacja dokująca znajduje się między LSU a Downtown Baton Rouge.
pojawiające się przejście dla pieszych, które może potencjalnie przynieść rozwój infrastruktury publicznej w przyszłości.
a wizja Trahana dodatkowo aktywizuje rosnące połączenie między tymi obszarami miejskimi w Luizjanie.
Więcej zdjęć, świetne diagramy i więcej informacji na temat projektu po przerwie.
Historycznie rzecz biorąc, port umożliwił statkom oceanicznym wyładunek ciężkiego ładunku na barki do transportu w górę rzeki lub na szynę do transportu lądowego przez Baton Rouge.
Jednak dzięki systemowi międzystanowemu z 1968 r.
Stacja szybko stała się przestarzałą jednostką, szybko zastąpioną łatwością transportu ładunków.
Northeast View.
Obecnie Trahan Architekci odgrywają dużą rolę w ożywieniu rzeki.
Rozwój, który składa się głównie z jednostek mieszkalnych, jest bardzo świadomy.
Masyw budynku został przesunięty, aby zapewnić optymalne widoki na rzekę i delikatnie wygięty, aby stworzyć publiczną przestrzeń dla wystaw, zgromadzeń i przedstawień.
Badania witryny.
Trahan Architekci Jednostki są przesuwane zarówno w planie, jak i w przekroju, a przesunięcie stwarza możliwości zarówno dla prywatnych, jak i komunalnych tarasów.
Większe jednostki flankują budynek, podczas gdy mniejsze jednostki wypełniają się w kierunku środka.
Szkice Renderingi.
Trahan Architekci Zdefiniowana przez budynek przestrzeń publiczna zaprasza przechodniów bliżej brzegu rzeki i jest tak samo istotna dla projektu, jak lokale mieszkalne.
Dystrybucja programu.
Trahan Architekci Drewniana koperta budynku z wdziękiem zakrzywia się z północy na południe, aby zapewnić cień jednostkom, a jednocześnie estetyka zapewnia poczucie dynamicznego ruchu, które pasuje do prądu rzeki.
Ta meandrująca powierzchnia jest połączona z drewnianymi elementami, które przepływają z różną gęstością, aby zmaksymalizować widoki i złagodzić bezpośredni przyrost promieniowania słonecznego, odbijając zyski słoneczne i widoki z przestrzeni publicznych.
dodał architekt.
Widok północny zachód.
Trahan Architects Zobacz więcej projektów Trahan Architekci, które wcześniej były dostępne tutaj.
Widok na publiczny plac.
Projekt Trahan Architects: Baton Rouge Municipal Dock Program: Mixed Use Development Floor Area: 56 700 gsf + 7200 gsf wyznaczone do użytku publicznego Lokalizacja: Baton Rouge, Louisiana, United States Koszt: To Determinowany (USD) Termin zakończenia: do ogłoszenia Wymagania: ponowne wykorzystanie istniejąca infrastruktura, maksymalizacja widoczności rzeki Mississippi i otaczającego kontekstu, zaangażowanie publicznych jednostek mieszkalnych w celu dostosowania do warunków rynkowych Główny architekt: Trey Trahan Starszy projektant: Mark Hash Zespół projektu: Judson Terry, Michael McCune, Chao-wei Su
[więcej w: projekty domów weselnych, wiatrołap w domu jednorodzinnym, allegro wikipedia ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: allegro wikipedia projekty domów weselnych wiatrołap w domu jednorodzinnym