Pompa ciepła i panele
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : Brutalizm w Wielkiej Brytanii

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Andy Spain Brutalism to termin stworzony w celu opisania surowej architektury często wykonanej z betonu w latach 50.
i 60.
XX wieku (z późniejszym odrodzeniem).
Jestem fotografem architektury i moja fascynacja tymi betonowymi budynkami doprowadziła mnie do udokumentowania wielu z nich w całej Wielkiej Brytanii (trwający projekt).
Kiedy wchodzisz do galerii, obraz może sprawić, że zatrzymasz się i spojrzysz, nie jest to spektakl, ale estetyka zdolna utrzymać widza.
Betonowe budynki mają tę zdolność.
Nie pasują one do ulic i centrów miast, w których się pojawiają (z natury są raczej brutalne niż przystosowawcze), ale siła i siła mówią o czasach, gdy ludzie mieli wiarę w architekturę jako siłę dla dobra obywatelskiego.
Struktury te były solidnymi przestrzeniami, aby stworzyć solidny i silny świat wyłaniający się z mroku drugiej wojny światowej.
Budynki reprezentują to, co było wspaniałe w budowaniu społeczeństwa, uniwersytetów, szpitali, samorządów lokalnych w przeciwieństwie do stali i szkła współczesnych obiektów handlowych i biurowych.
Budynki te dotyczyły prawdziwych ludzi i prawdziwych problemów i brutalnie narzucały ten realizm na zewnątrz.
.
Andy Spain Ale to coś więcej.
Forma sama w sobie jest atrakcyjna (poza to, co reprezentuje ta forma).
Prostota w architekturze jest rzadkością, a pozbycie się tylu ozdób i pozostawienie gołych ścian jest jakoś zmysłowe, przeciwieństwo tego, co twierdzi wielu krytyków.
Sposób, w jaki linie są tworzone i wycinane na tle nieba lub współdziałają z innymi budynkami.
Regularność kształtu i formy spowodowana procesem żaluzji polegającym na tworzeniu betonu, możliwość dotarcia do budynku i odczucia szorstkości konkretnych dopasowań oraz stworzenia indeksu powiązanego ze sposobem budowy budynku.
.
Andy Spain Czasami trudno jest czytać książkę lub trudno jest obejrzeć film, ale jeśli go ukończysz, wiesz, że to było coś ważnego i wartościowego, co zasłużyło na twoją wytrwałość.
Budynki te również zasługują na twoją wytrwałość.
Są dowodem modernizmu, czasu, w którym nie ubraliśmy architektury, ale zostawiliśmy ją zimną i uczciwą, aby wszyscy mogli ją zobaczyć.
.
Andy Spain Tutaj możesz zobaczyć więcej moich zdjęć.
.
Andy Hiszpania.
Andy Hiszpania.
Andy Hiszpania.
Andy Hiszpania.
Andy Hiszpania
[hasła pokrewne: olx lidzbark warmiński, olx zgierz, ciągniki rolnicze allegro ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ciągniki rolnicze allegro olx lidzbark warmiński olx zgierz