Pompa ciepła i panele
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : Energooszczędny budynek biurowy “Pushed Slab” / MVRDV

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

MVRDV MVRDV przedstawia projekt biurowca Pushed Slab w ZAC Gare de Rungis w 13.
dzielnicy Paryża we Francji.
Budynek o powierzchni 19 000 m2 będzie jednym z pierwszych budynków energooszczędnych zrealizowanych we Francji; o niskim zużyciu energii i produkcji energii ok.
200 000 kWh rocznie.
Oczekuje się, że budowa budynku o wartości 35 milionów euro, zamówionego przez francuskiego dewelopera projektu ICADE, rozpocznie się w roku 2011.
Pushed Slab znajduje się pomiędzy dwoma zupełnie innymi miejskimi sieciami: gęstą miejską siecią bloków i ulic na północy oraz luźną miejską tkaniną w na południe z jasno zdefiniowaną i prostą infrastrukturą.
Projekt oparty jest na wymaganym programie biurowym i wymaganiach energetycznych.
Projekt łączy sprawdzone technologie energooszczędności z indywidualnymi podłogami biurowymi i przestrzeniami zewnętrznymi, takimi jak patio, balkony i ogród.
Budynek jest bardzo elastyczny, oferując trzy rdzenie i centralny hol; można go wynająć jednemu lub kilku lokatorom bez zmian strukturalnych.
Budynek znajduje się na dawnym nasypie kolejowym o wielkości około 4,150 m.
Objętość jest zgodna z ograniczeniami na placu budowy, objętość w kształcie płyty wynosi 150 m długości i 21 m szerokości.
Otwór w objętości zachowuje widok na zabytkowy budynek.
Aby stworzyć to okno miejskie i poprawić jakość miejską okolicy, płyta jest pchnięta.
dopóki się nie złamie, a potem skręci i popchnie na południe.
Ten akt popychający powoduje zniekształcenie podłóg, oferując wiele tarasów, do których można uzyskać bezpośredni dostęp z obszarów roboczych, a także z zewnętrznych klatek schodowych.
Okno miejskie oferuje duży taras na drugim poziomie.
Taras i balkony zostaną wyposażone w drzewa posadzone w dużych donicach, oferując pracownikom przyjazne środowisko do wypoczynku.
.
MVRDV Budynek ma dwie twarze: spokojną stronę w dialogu z tkanką miejską północnej części Paryża i bardziej dynamiczną stronę od strony południowej, prostokątną do bulwaru.
Budynek jest owinięty skórą z drewna.
Okna tworzą rytmiczną wstęgę, zapewniającą optymalną kontrolę słońca i światła w wewnętrznych przestrzeniach.
Aby przyczynić się do zrównoważonego rozwoju i uwzględnić skutki wylesiania, zostanie użyte certyfikowane drewno z Francji.
Klimat kontrolowany jest przez naturalną wentylację; 1500m2 paneli słonecznych na dachu zapewnia energię odnawialną i zastosuje szare obwody wodne.
Rolety będą zintegrowane z elewacją południową i cięciami.
Budynek będzie izolowany od zewnątrz w celu zmniejszenia mostków termicznych.
Nagromadzenie tych sprawdzonych, niezawodnych technik powoduje, że budynek energooszczędny jest bardzo wydajny, co prowadzi do zużycia energii na poziomie 49 kWh na m2 rocznie.
.
MVRDV Projekt jest częścią projektu ZAC Gare de Rungis, według burmistrza dzielnicy Jerome Coumet.
Pierwsza eko-dzielnica Paryża, pierwsza przedstawiona i pierwsza, która zostanie ukończona.
Budynek został zaprojektowany przez MVRDV we współpracy z lokalnym architektem North by North West, we współpracy z firmami inżynieryjnymi i doradczymi ARCOBA (Saint Denis), Casso, Terrell, Vanguard i Alto, zlokalizowanymi w Paryżu.
.
MVRDV ICADE Promotion jest znaczącym graczem na francuskim rynku nieruchomości oraz notowanej na giełdzie spółce zależnej od Caisse des Dépôts, która prowadzi działalność w zakresie inwestycji w nieruchomości, rozwoju i powiązanych usług w biurach, parkach biznesowych, centrach handlowych, użyteczności publicznej opieki zdrowotnej i budownictwa mieszkaniowego.
[więcej w: zbiornik buforowy, projekty domów weselnych, wiatrołap w domu jednorodzinnym ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: projekty domów weselnych wiatrołap w domu jednorodzinnym zbiornik buforowy