Budownictwo wczoraj i dzis : MoMA: Tokyo 1955 1970: Nowa awangarda

July 4th, 2018

1970 Nowa awangarda; Dzięki uprzejmości MoMA Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku uruchamia wystawę zatytułowaną Tokio 1955.
1970: Nowa awangarda, która bada transformację Tokio z rozdartego wojną kraju w międzynarodowe centrum sztuki, kultury i handlu.
Wystawa potrwa od 18 listopada do 25 lutego 2012 roku i obejmuje ponad 200 prac różnych mediów, w tym malarstwo, rzeźbę, fotografię, architekturę, rysunki, projektowanie graficzne, wideo i film dokumentalny.
Więcej po przerwie.
Praca obejmie ikoniczne prace, a także kilka niedawno przebudowanych dzieł, koncentrując się na sieci twórczych osób i praktyk przez burzliwy czas w historii kraju.
Yamaguchi Katsuhiro.
Vitrine: Deep into the Night (Vitor.
Nu: Yoru no shink.).
Yamaguchi Katsuhiro, dzięki uprzejmości Muzeum Sztuki Współczesnej Tokio Artyści na wystawie to: kolektywy artystów takie jak Jikken Kobo (eksperymentalne warsztaty), Hi Red Center (Takamatsu Jiro, Akasegawa Genpei, Nakanishi Natsuyuki) i Grupa Ongaku (Group Music); krytyczne artystyczne postacie takie jak Okamoto Taro, Nakamura Hiroshi, Ay-O, Yoko Ono, Shiomi Mieko i Kud.
Tetsumi; fotografowie Moriyama Daido, Hosoe Eikoh i Tomatsu Shomei; projektant graficzny Yokoo Tadanori; a także architektów Isozaki Arata, Tange Kenzo i Kurokawa Kisho.
Cześć Red Center.
The Estate of Takamatsu Jir ., dzięki uprzejmości Yumiko Chiba Associates, Tokio W połączeniu z Tokyo 1955.
1970: Nowa awangarda, MoMA zaprezentuje 40-filmową retrospektywę Art Theatre Guild, niezależnej firmy filmowej, która radykalnie zmieniła japońskie kino przez produkcję i dystrybucję dzieł awangardowych i eksperymentalnych od lat sześćdziesiątych do wczesnych lat osiemdziesiątych.
Upheaval (Nairanki) Dzięki uprzejmości Muzeum Sztuki Prefektury Aichi w Nagoi.
Nakamura Hiroshi Retrospektywa obejmie takich twórców, jak Teshigahara Hiroshi, Shindo Kaneto, Imamura Shohei, Oshima Nagisa, Matsumoto Toshio i Wakamatsu Koji, i będzie współdziałać z wystawą.
Retrospektywa jest organizowana przez Go Hirasawę (Meiji-Gakuin University), Rolanda Domeniga (Uniwersytet Wiedeński) i Joshua Siegela, Associate Curator, Department of Film, The Museum of Modern Art.
Moriyama Daid ..
Baton Twirler (Baton towar.).
2012 Moriyama Daid.
Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości MoMA
[więcej w: benfotiamina, pale fundamentowe, blachodachówki gontopodobne ]

Powiązane tematy z artykułem: benfotiamina blachodachówki gontopodobne pale fundamentowe