Kącik architekta – Motor Sports Complex Museum Proposal / Marc Anton Dahmen | Studio DMTW

May 29th, 2018

Dzięki uprzejmości Marc Anton Dahmen / Studio DMTW Muzeum Motor Sports Complex, które znajduje się obok nowego toru wyścigowego i dragster speedway, jest kolejnym elementem rozwoju w Kuwejcie.
Zaprojektowany przez Marc Anton Dahmen / Studio DMTW, jego główną funkcją jest bycie publicznym salonem wystawowym dla prywatnej kolekcji zabytkowych samochodów wyścigowych Kinga.
Oprócz głównej hali wystawienniczej z około 50 samochodami, mieści się także budynek gospodarczy z garażem dla restauracji, szkołą jazdy dla dzieci, małym centrum konferencyjnym, kinem i prywatnymi miejscami dla VIP-ów.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Tom jest podzielony na trzy główne części, które są ułożone jeden na drugim.
Publiczna warstwa w środku.
pomiędzy wszystkimi obiektami związanymi z samochodem na parterze i salami konferencyjnymi oraz strefą VIP na najwyższym piętrze.
działa jako rodzaj otwartej, przejrzystej luki, przedstawiając wszystkie samochody Kinga.
Konkretny krajobraz zmienia się z przestrzeni wystawienniczej z jednej strony w koncentryczną trybunę po drugiej stronie.
umożliwiając przeglądanie połączeń z wyższymi i niższymi poziomami.
Duża rampa prowadzi na główną podłogę wystawową, służąc jako strefa zrzutu dla specjalnych gości króla, pokrywających główne wejście na parterze.
Dzięki uprzejmości Marc Anton Dahmen / Studio DMTW Ze względu na lokalny klimat większość fasad zewnętrznych jest zamknięta.
Ciężka struktura betonu zapewnia wystarczającą masę do ochłodzenia całego budynku.
Tylko.
Gap.
jest całkowicie przeszklone.
Ogromna oprawa chroni przestrzeń wystawienniczą przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i zapewnia rozproszone naturalne oświetlenie oraz wspaniały widok na cały tor wyścigowy.
Dzięki uprzejmości Marc Anton Dahmen / Studio DMTW Architekci: Marc Anton Dahmen / Studio DMTW Lokalizacja: Kuwait City, Kuwejt Status: Commission / on hold Rok wydania: 2012
[więcej w: przydomowa oczyszczalnia ścieków, oczyszczalnia przydomowa, energooszczędne okna pcv ]

Powiązane tematy z artykułem: energooszczędne okna pcv oczyszczalnia przydomowa przydomowa oczyszczalnia ścieków