Pompa ciepła i panele
Just another WordPress site

KANAŁY

Posted in Uncategorized  by admin
September 18th, 2019

Przy wykonywaniu kanałów trzeba zwracać szczególną uwagę na dwa warunki, a mianowicie na łatwość czyszczenia i mały opór przepływu.
ŁATWOść CZYSZCZENIA KANAŁÓW. Spełnienie tego warunku pod względem budowlanym stwarza duże trudności, ale jest bezwzględnie konieczne, jeżeli weźmie się pod uwagę, że niemożliwe do oczyszczenia części już po niedługim czasie silnie brudza się i że stan ten może trwać cale lata a nawet dziesiątki lat, a zatem pełna ilość powietrza doprowadzanego do ludzi przechodzi przez nieoczyszczone części. Założenie, że kanały, w których panują stosunkowo wysokie prędkości przepływu powietrza czyszczą się same, jest błędne. Trzeba ponadto liczyć się z zanieczyszczeniem kanałów podczas przerw w użytkowaniu. Materiały o gładkich powierzchniach dobrze się nadają do budowy kanałów ze względu na łatwość utrzymania w czystości i mniejsze opory przepływu. Kanały powinny być wykonane w sposób dostępny i mieć wystarczającą liczbę otworów, aby umożliwić ich czyszczenie. Kanały podłogowe są dopuszczalne jedynie tam, gdzie po usunięciu płyt przykrywających można je dobrze oczyścić. W ogóle w całej sieci kanałów trzeba już przy opracowaniu planów starannie sprawdzić możliwość oczyszczania. Mija się zatem z celem angażowanie przedsiębiorstwa wentylacyjnego dopiero wtedy, gdy budynek jest już prawie gotowy w stanie surowym; wskutek tego powstają podwyższone koszty budowy i zwiększona moc napędu wentyla- torów, przy czym często utrzymanie urządzenia w czystości pozostawia bardzo wiele do życzenia. [hasła pokrewne: klinkier na schody zewnętrzne, łączniki balkonowe, allegro wikipedia ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: allegro wikipedia klinkier na schody zewnętrzne łączniki balkonowe