Pompa ciepła i panele
Just another WordPress site

Nowoczesna architektura : Konkurs Green Square Library & Plaza Entry / Bild + INDEX

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości Bild + INDEX Prezentacja publicznej strategii artystycznej głęboko osadzonej w projekcie budynku i placu jako całości, propozycja Bild + INDEX jest spleciona i nieodłączna od estetycznych, funkcjonalnych i środowiskowych właściwości placu i budynku jako ujednolicona propozycja projektu.
Kluczowym elementem tej strategii jest wykorzystanie tekstu jako motywu estetycznego, działającego jako element funkcjonalny i środowiskowy w ramach projektu.
W tradycyjnej roli biblioteki jako repozytorium społeczności i interfejsu do informacji, tekstu i typografii mają ogromny rezonans historyczny i oferuje znaczny potencjał w negocjowaniu interakcji projektu w szerszej dziedzinie miejskiej.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Tekst jest nadrukowany na elewacji budynku na wielu poziomach.
Po zachodniej, północnej i wschodniej fasadzie tekst źródłowy jest ułożony wzdłuż fasady, a poszczególne litery są przeskalowane pod wpływem skumulowanego obciążenia cieplnego, jakie odczuwa fasada od przesilenia letniego do równonocy; skalowanie liter zwiększa lub zmniejsza całkowitą przepuszczalność promieniowania słonecznego elementu ekranującego; zapewnienie wysoce skalibrowanego pasywnego ekranu słonecznego przymocowanego do zewnętrznej strony szprosów budynku.
Skalowanie tekstu zmienia także czytelność typografii, oscylując pomiędzy czytelnością a wzorem.
często balansuje między dekoracją a treścią, ale nigdy w pełni.
Dzięki uprzejmości Bild + INDEX Biblioteka jest kluczowym atutem społeczności, zarówno pod względem tradycyjnej roli biblioteki jako repozytorium, jak i miejsca docelowego gromadzenia informacji, ale jednocześnie działając jako miejsce spotkań dla społeczności.
Jako miejsce zbiórki biblioteka posiada ogromny potencjał do działania jako symboliczny symbol dla społeczności.
Jako przedłużenie tego miejsca dla społeczności, projekt plazmy jest uważany za płynną serię dyskretnych, ale połączonych ze sobą, zewnętrznych salonów.
Odwołując się do dziedzictwa miejsca jako bagna, projekt wykorzystuje hydrauliczną generatywną analogię wirów i przepływów.
Dzięki uprzejmości Bild + INDEX Seria różnych rozmiarów gromadzących się przestrzeni statycznych (eddie) rozproszonych po całym placu, gdzie prąd miejskiego życia skręca do wewnątrz i spowalnia; przyjmowanie różnych grup skali i działań; z miejsc na targi dla rolników, kącik głośników, kieszenie dla przyjemności słońca itp.
Przestrzenie eddie przeplatają się z dynamicznymi przestrzeniami przepływu, łącząc kluczowe punkty dostępu z placem; w sposób niebezpośredni ustanowił złożoną, interaktywną relację między przestrzeniami statycznymi (eddie) i dynamicznymi (przepływowymi); zachęcanie społeczności do spełniania, utrzymywania i rozwijania poczucia własności w salonie społeczności.
Plan strony Zrównoważony rozwój jest integralną częścią tej wizji biblioteki i placu społeczności.
Całe myślenie o życiu w budownictwie zostało zastosowane zarówno do planowania, jak i projektowania fasady budynku, aby zminimalizować długoterminowy wpływ projektu.
Ten sposób podejmowania decyzji proponuje się stosować do wszystkich przyszłych decyzji projektowych; priorytetyzowanie ponownego użycia na miejscu lub odpadów rozbiórkowych, materiałów energetycznych o niskiej zawartości wcieleń, recyklingu wody szarej oraz dalszej optymalizacji pasywnych strategii słonecznych i wentylacji naturalnej.
Schemat programu Architekci: Bild + INDEX Lokalizacja: Sydney, Australia Zespół: Bild Architecture (Ben Milbourne) i INDEX (John Doyle, Laura Martires Status: Konkurs
[przypisy: klinkier na schody zewnętrzne, drzwi balkonowe przesuwne cena, wiatrołap w domu jednorodzinnym ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: drzwi balkonowe przesuwne cena klinkier na schody zewnętrzne wiatrołap w domu jednorodzinnym