Pompa ciepła i panele
Just another WordPress site

Nowoczesna architektura : Propozycja wpisu do Konkursu Muzeum Środowiska, Rio de Janeiro

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Konkurs na Muzeum Środowiska (Ogród Botaniczny Rio de Janeiro) Antonio Pedro Coutinho podzielił się z nami hasłem, które zaprojektował z Estelle Dugachard, Fabianą Araújo, Nandą Eskes, Ricardo Caruaną na konkurs dotyczący rozbudowy Muzeum Środowiska w Rio de Janeiro w Brazylii .
Głównym wyzwaniem stawianym w tym konkursie było znalezienie sposobu, w jaki architektura zostanie umieszczona w ekosystemie, w którym planowano; wspaniały Ogród Botaniczny miasta Rio de Janeiro.
Więcej zdjęć i opis po przerwie.
Projekt miał być w pewnym sensie przykładem tego, jak ludzkie konstrukcje radzą sobie i współdziałają z ich naturalnymi procesami i otoczeniem.
Ze względu na temat środowiska muzealnego, sam projekt miał być wprowadzony w proces pedagogiczny, w którym odwiedzający byli wystawieni, ucząc się poprzez konstrukcję samego muzeum, jak możemy lepiej radzić sobie z naturą.
Projekt wchodzi w interakcję ze środowiskiem naturalnym od czasu projektu i projektowania krajobrazu, a także wyboru materiałów budowlanych o niskiej emisji.
.
Konkurs na Muzeum Środowiska (Ogród Botaniczny w Rio de Janeiro) Projekt krajobrazu:.
Woda jako równowaga dla ekosystemu.
.
Konkurs na muzeum środowiska naturalnego (ogród botaniczny Rio de Janeiro) Ogród botaniczny Rio de Janeiro znajduje się w bardzo ważnym basenie hydrograficznym miasta.
Leży na skrzyżowaniu bardzo ważnych odrębnych ekosystemów, takich jak lasy górskie, różne źródła rzek i podmokłych nizin.
Największym problemem tego złożonego środowiska jest to, że witryna ulega poważnym uszkodzeniom w porach deszczowych, powodując okresowe poważne powodzie.
Projekty te tworzą obszary zalewowe w krajobrazie, dzięki czemu woda deszczowa może być przechowywana, ponownie wykorzystywana przez budynki i konserwacje parku, a także pomaga powolnej absorpcji dużej ilości deszczu z powrotem do gleby, nie powodując żadnych szkód w otoczeniu.
Ma on również na celu zbadanie bogatego i zróżnicowanego wodnego ekosystemu brazylijskiego, z ogromną różnorodnością gatunków roślin dodawanych do kolekcji ogrodu botanicznego.
Te rośliny wodne byłyby odpowiedzialne za recykling i uzdatnianie wody do wielu zastosowań.
Projekt krajobrazu został uznany za oczywisty dla nowych sposobów, w jakie nasze miasta mogą radzić sobie z naszymi wodami w bardzo harmonijny i zdrowy sposób.
Struktura .
Konkurs na Muzeum Ochrony Środowiska (Ogród Botaniczny w Rio de Janeiro) Koncepcja budynku została pomyślana na podstawie historycznych typologii budynków ogrodu botanicznego i brazylijskich technik rodzimych chałup.
Został wybrany do pracy z drewnem reforested pine (.
Pinus caribea.).
Dzięki temu wyborowi zapewniamy, że konstrukcja budynku jest uważana za bardzo zrównoważoną, pomimo wszystkich jej zalet w stosunku do konstrukcji stalowych.
Jego zewnętrzną strukturę uważano za membranę, która działałaby jako kontrola klimatu, ale jednocześnie utrzymywała stałą i wewnętrzną zarówno przestrzeń wewnętrzną, jak i zewnętrzną.
Główną intencją projektu jest ponowne połączenie odwiedzających z naturalnymi siedliskami.
Aby pokazać zwiedzającym, w jaki sposób architektura może być w stanie podejść blisko i być wspierana przez naturalne procesy w harmonijnym otoczeniu.
[więcej w: olx pelplin, allegro filatelistyka, olx sztum ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: allegro filatelistyka olx pelplin olx sztum