Pompa ciepła i panele
Just another WordPress site

Nowoczesna architektura : Świątynia ewangelicka w Terrassa / OAB

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Alejo Bagué Architekci: OAB Lokalizacja: Terrassa, Hiszpania Architekci projektu: Carlos Ferrater y Lucía Ferrater Architekt techniczny: Enric Betlinski Rok budowy: 2010 Zdjęcia: Alejo Bagué + 24 Obszar projektu: 2 792 mkw.
Współpracownicy: Emiliano Scotti Po dwunastu latach poszukiwania miejsca Zjednoczony ewangelicki kościół Terrassa, stuletnia instytucja w mieście, znajduje swoje miejsce w sąsiedztwie Can Tusell Avenue od strony alei Béjar; główna droga dojazdowa do miasta, która komunikuje się z obszarem przemysłowym.
Budynek, który zajmuje jedną trzecią miejsca z dostępem od alei Béjar, celebruje kult w każdą niedzielę rano z celami społecznymi.
Jest to możliwe dzięki porozumieniu z Miastem.
.
Alejo Bagué Wysokość świątyni zmniejsza się ze względu na nachylenie, utworzone przez pokrycie stalowymi paskami, na których zawieszone są dwa ciała.
W pozycji centralnej stoi wiadro pokryte nowym materiałem z przetworzonego aluminium.
Drugie ciało, które ma niższą wysokość i bliżej ulicy Tramuntana, zostaje zawieszone i opuszcza się jako wspornik.
W takim przypadku krawędzie tworzą ramy dla niektórych aluminiowych ścian, które działają jak podeszwa dla dzieci w ramach programu opieki nad dzieckiem.
Fasada Bejar Avenue jest przedstawiona jako ciasna, rygorystyczna i ciągła ściana, która ukrywa jej dostęp.
Dwie boczne ściany pokazują najmilszą twarz, gdzie roślinność ukrywa ogrodzenie, które działa jak drugi przód, dzięki czemu wszystkie przestrzenie naokoło cieszą się światłem i wentylacją, a także prywatnością i bezpieczeństwem.
.
Alejo Bagué Od kiedy do pokoju dziecinnego wchodzi się na wyższy i oddzielny poziom, program funkcjonalny, zarówno religijny, jak i towarzyski, rozwija się głównie w planie parteru, z wyjątkiem antresoli zawieszonej ponad dwukrotnie w przestrzeni sali modlitewnej.
Obszar recepcji prowadzi i dystrybuuje obszar administracyjny oraz korytarz, który zapewnia dostęp do dwunastu sal lekcyjnych.
Przed klasami znajduje się sala modlitw.
Ma system ruchomych ścianek działowych, które ustanawiają bezpośredni związek z sąsiednimi pomieszczeniami, które z kolei odnoszą się do zewnątrz przez patio.
.
Alejo Bagué Podczas gdy wewnętrzne kryteria kompozycyjne spełniają kryteria funkcjonalne, zewnętrzny reaguje na sytuację, przewodnictwo, a przede wszystkim na pragnienie bycia dyskretnym budynkiem z bliskiej odległości, a jednocześnie jest wzorcem kultu ewangelicznego z większej odległości .
.
Alejo Bagué Sekcje 01
[więcej w: olx sztum, ile kosztuje tapetowanie, allegro nie działa ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: allegro nie działa ile kosztuje tapetowanie olx sztum