February 19th, 2019

MŁOCARNIE AGROTECHNICZNE WYMAGANIA TYPY MASZYN Młocarniami dokonuje się omłotu zboża. Omłot jest to wydzielenie ziarna z kłosów. Wydzielenie to musi być wykonane całkowicie i bez uszkodzenia ziarna. W tym celu młocarnie bywają zaopatrzone w cały szereg różnych urządzeń. W zależności od tego, jak dokładnie dokonuje się oddzielenia ziarna od słomy i wszelkiego rodzaju domieszek, młocarnie dzielą się na młocarnie bez czyszczenia, młocarnie czyszczące proste i młocarnie czyszczące złożone. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

PRZEGLĄD KONSTRUKCJI MŁOCARŃ ZBOZOWYCH Młocarnie bez czyszczenia. Te maszyny są znane pod nazwą maszyn ręcznych lub ręczno-kieratowych, ponieważ są uruchomiane przy pomocy 2-4 robotników lub kieratem (2-4 koni). Przekrój takiej młocarni. Na powierzchni bębna i klepiska są przymocowane sztyfty, które wykonują wymłacanie ziarna z kłosów. W tych młocarniach klepisko jest umieszczone ponad bębnem. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Młocarnie proste czyszczące. Spośród tych młocarni, młocarnia marki BP-23 ma największe zastosowanie. Może być ona napędzana sześciokonnym kieratem lub ciągnikiem. Praca jej przebiega w następujący sposób: rozwiązane snopy ze stołu podaje się do bębna. Bęben sztyftowy, podobnie jak w młocarniach bez czyszczenia, jest zaopatrzony w krótkie, nieco do tyłu zagięte sztyfty. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Przy obracaniu się wału wykorbionego klawisze poruszają się skutkiem czego zboże leżące na powierzchni klawiszy jest stale podrzucane do góry i przesuwane do wylotu młocarni. Należycie ustawiony wytrząsacz winien tak przetrząsać słomę, aby nie pozostawało w niej ziarno zgoniny i plewy. Gdy w słomie pozostają zgoniny, plewy lub ziarno, należy wywołać dłuższe wytrząsanie słomy przez obniżenie fartucha. Słoma po przejściu przez wytrząsacz trafia na kołyszącą się kratę , skąd po pochylni zsuwa się na ziemię. Drobne części omłóconej masy: ziarno, plewy, zgoniny, kłosy itp. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Pierwsze czyszczenie składa się z 2 części: wentylatora i sit. Wentylator wydmuchuje z ziarna lekkie domieszki (plewy), sita zaś oddzielają ciężkie. Wylotowy kanał wentylatora rozdwaja się, górna jego odnoga obsługuje rafę, dolna zaś – górne sito pierwszego czyszczenia. Wentylator jest tak skonstruowany, że przez zmianę wielkości otworów wlotowych można regulować ilość powietrza i szybkość jego przepływu. Zwiększając przelot powietrza zwiększamy ilość przepływającego powietrza, przez zmniejszenie otworów przelotowych zmniejszamy ją. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Młocarnia MK-llOO może młócić różne gatunki zbóż . Przy omłocie danego gatunku zboża trzeba sita dla ziarna i podsiewne dobierać z takimi otworami, które zapewniałyby należyte oczyszczenie ziarna. W zależności od gatunku zboża i stawianych wymagań, ziarno podane do kłosownika-żubrownika może być przepuszczone przez niego lub bezpośrednio skierowane na sita drugiego czyszczenia. Dla przepuszczenia ziarna przez kłosownik-żubrownik otwór zamyka się zasuwę . Ziarno przepuszczone przez kłosownik-żubrownik musi być skierowane na drugą czyszczalnię. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Jagiełło Krysiak Architekci Jagiełło Krysiak Architekci podzielił się z nami.
Hilton Garden Inn.
projekt zlokalizowany w centrum Katowic, głównego miasta Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego na południu Polski.
Działka ma doskonałe połączenie z DTŚ-główną drogą i Grundmann St., która zapewnia dojazd do autostrady A4, a także zaledwie 700 metrów od centrum miasta.
Forma budynku została ukształtowana według lokalizacji i uwarunkowań przestrzennych, takich jak kształt działki, całkowite wymiary otaczających budynków, rzeka, sieć wysokiego napięcia, lokalny i projektowany system transportowy. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Dzięki uprzejmości Prechteck Zdefiniowanie punktu orientacyjnego przed wejściem do największego chińskiego ogrodu mirtowego w Xiangyiang, Bramy Kwitnącej Prechteck.
ma na celu odrodzenie bramy jako typologii architektury, podkreślającej charakterystykę łączenia wcześniejszego elementu podziału.
Ich projekt to nie tylko połączenie wnętrza z otoczeniem, ale także połączenie gości.
brama jako obszar gromadzenia, zamiast punktu przejścia.
Więcej zdjęć i architektów. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Dzięki uprzejmości PinkCloud.DK Proponowana przez PinkCloud.DK, TENACITY stara się ożywić zepsuty system New York City Public Housing poprzez rozwój architektury, bodźce ekonomiczne, edukację i co najważniejsze.
duma społeczności.
Celem tego projektu jest bycie katalizatorem dialogu, pobudzania społeczności i działań rządowych.
Projekt TENACITY opiera się na przekonaniu firmy, że silna społeczność opiera się na trzech głównych celach.
dobre zdrowie, dobrobyt i rodzina. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Dzięki uprzejmości Marc Anton Dahmen / Studio DMTW Muzeum Motor Sports Complex, które znajduje się obok nowego toru wyścigowego i dragster speedway, jest kolejnym elementem rozwoju w Kuwejcie.
Zaprojektowany przez Marc Anton Dahmen / Studio DMTW, jego główną funkcją jest bycie publicznym salonem wystawowym dla prywatnej kolekcji zabytkowych samochodów wyścigowych Kinga.
Oprócz głównej hali wystawienniczej z około 50 samochodami, mieści się także budynek gospodarczy z garażem dla restauracji, szkołą jazdy dla dzieci, małym centrum konferencyjnym, kinem i prywatnymi miejscami dla VIP-ów.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie. Read the rest of this entry »