May 29th, 2018

Alejo Bagué Architekci: OAB Lokalizacja: Terrassa, Hiszpania Architekci projektu: Carlos Ferrater y Lucía Ferrater Architekt techniczny: Enric Betlinski Rok budowy: 2010 Zdjęcia: Alejo Bagué + 24 Obszar projektu: 2 792 mkw.
Współpracownicy: Emiliano Scotti Po dwunastu latach poszukiwania miejsca Zjednoczony ewangelicki kościół Terrassa, stuletnia instytucja w mieście, znajduje swoje miejsce w sąsiedztwie Can Tusell Avenue od strony alei Béjar; główna droga dojazdowa do miasta, która komunikuje się z obszarem przemysłowym.
Budynek, który zajmuje jedną trzecią miejsca z dostępem od alei Béjar, celebruje kult w każdą niedzielę rano z celami społecznymi.
Jest to możliwe dzięki porozumieniu z Miastem.
. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Dzięki uprzejmości Prechteck Zdefiniowanie punktu orientacyjnego przed wejściem do największego chińskiego ogrodu mirtowego w Xiangyiang, Bramy Kwitnącej Prechteck.
ma na celu odrodzenie bramy jako typologii architektury, podkreślającej charakterystykę łączenia wcześniejszego elementu podziału.
Ich projekt to nie tylko połączenie wnętrza z otoczeniem, ale także połączenie gości.
brama jako obszar gromadzenia, zamiast punktu przejścia.
Więcej zdjęć i architektów. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Warsztaty Amman Lab to intensywne, trzytygodniowe badanie pojawiających się problemów dotyczących współczesnej przestrzeni publicznej na Bliskim Wschodzie.
W mieście Amman działającym jako aktywny poligon doświadczalny, studenci i wykładowcy z uniwersytetów w całym regionie współpracują, aby poszerzyć wiedzę na temat zagadnień projektowania poprzez badania, eksperymenty, dyskusje i opinie.
Sesja warsztatowa w 2010 roku koncentruje się na Comfort.
Warunkiem wstępnym przestrzeni publicznej jest zapewnienie komfortu w środowisku, w którym może występować montaż i wymiana.
Dzięki właściwościom fizycznym, wirtualnym, sensorycznym i emocjonalnym, Comfort może być wyrażany poprzez różne media i na różnych skalach. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Zgodna z wymogami CoDAF Brenta Vander a Werfla Obudowa cieniowania zapewnia ruchomy mechanizm w szczelinie powietrznej szklanej obudowy, aby regulować ilość słońca, cienia i cienia dozwoloną w przestrzeni.
Zasilany energią słoneczną, mechanizm pasywnie rozszerza się lub zamyka, aby otwór był odpowiedni, aby osiągnąć pożądany poziom komfortu.
Więcej o systemie cieniowania po przerwie.
System cieniowania wykorzystuje element bimetaliczny, który jest połączony ze stopami o wysokiej rozszerzalności i niskiej rozszerzalności.
Nieznaczna zmiana temperatury powoduje, że stopy wytwarzają przeciwną siłę, powodując odkształcenie i obrót elementu. Read the rest of this entry »