February 19th, 2019

MŁOCARNIE AGROTECHNICZNE WYMAGANIA TYPY MASZYN Młocarniami dokonuje się omłotu zboża. Omłot jest to wydzielenie ziarna z kłosów. Wydzielenie to musi być wykonane całkowicie i bez uszkodzenia ziarna. W tym celu młocarnie bywają zaopatrzone w cały szereg różnych urządzeń. W zależności od tego, jak dokładnie dokonuje się oddzielenia ziarna od słomy i wszelkiego rodzaju domieszek, młocarnie dzielą się na młocarnie bez czyszczenia, młocarnie czyszczące proste i młocarnie czyszczące złożone. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

PRZEGLĄD KONSTRUKCJI MŁOCARŃ ZBOZOWYCH Młocarnie bez czyszczenia. Te maszyny są znane pod nazwą maszyn ręcznych lub ręczno-kieratowych, ponieważ są uruchomiane przy pomocy 2-4 robotników lub kieratem (2-4 koni). Przekrój takiej młocarni. Na powierzchni bębna i klepiska są przymocowane sztyfty, które wykonują wymłacanie ziarna z kłosów. W tych młocarniach klepisko jest umieszczone ponad bębnem. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Młocarnie proste czyszczące. Spośród tych młocarni, młocarnia marki BP-23 ma największe zastosowanie. Może być ona napędzana sześciokonnym kieratem lub ciągnikiem. Praca jej przebiega w następujący sposób: rozwiązane snopy ze stołu podaje się do bębna. Bęben sztyftowy, podobnie jak w młocarniach bez czyszczenia, jest zaopatrzony w krótkie, nieco do tyłu zagięte sztyfty. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Przy obracaniu się wału wykorbionego klawisze poruszają się skutkiem czego zboże leżące na powierzchni klawiszy jest stale podrzucane do góry i przesuwane do wylotu młocarni. Należycie ustawiony wytrząsacz winien tak przetrząsać słomę, aby nie pozostawało w niej ziarno zgoniny i plewy. Gdy w słomie pozostają zgoniny, plewy lub ziarno, należy wywołać dłuższe wytrząsanie słomy przez obniżenie fartucha. Słoma po przejściu przez wytrząsacz trafia na kołyszącą się kratę , skąd po pochylni zsuwa się na ziemię. Drobne części omłóconej masy: ziarno, plewy, zgoniny, kłosy itp. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Pierwsze czyszczenie składa się z 2 części: wentylatora i sit. Wentylator wydmuchuje z ziarna lekkie domieszki (plewy), sita zaś oddzielają ciężkie. Wylotowy kanał wentylatora rozdwaja się, górna jego odnoga obsługuje rafę, dolna zaś – górne sito pierwszego czyszczenia. Wentylator jest tak skonstruowany, że przez zmianę wielkości otworów wlotowych można regulować ilość powietrza i szybkość jego przepływu. Zwiększając przelot powietrza zwiększamy ilość przepływającego powietrza, przez zmniejszenie otworów przelotowych zmniejszamy ją. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Młocarnia MK-llOO może młócić różne gatunki zbóż . Przy omłocie danego gatunku zboża trzeba sita dla ziarna i podsiewne dobierać z takimi otworami, które zapewniałyby należyte oczyszczenie ziarna. W zależności od gatunku zboża i stawianych wymagań, ziarno podane do kłosownika-żubrownika może być przepuszczone przez niego lub bezpośrednio skierowane na sita drugiego czyszczenia. Dla przepuszczenia ziarna przez kłosownik-żubrownik otwór zamyka się zasuwę . Ziarno przepuszczone przez kłosownik-żubrownik musi być skierowane na drugą czyszczalnię. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Każdy przybór kanalizacyjny musi być zaopatrzony w zamknięcia wodne, zabezpieczające przed przedostawaniem się gazów kanałowych do pomieszczenia. Czasami ze względów konstrukcyjnych stosuje się odsadzki (odchylenia od pionu) pod kątem nie większym niż 45°. Piony prowadzi się niekiedy w bruzdach, które zakrywa się cienkimi płytkami, np. gipsowymi, co umożliwia dostęp do przewodu, Piony kanalizacyjne zaopatruje się w rurę wywiewną obsadzoną 0,5 m poniżej dachu i wyprowadzoną 0,5-1,0 m ponad dach. Są to rury z blachy cynkowej, których średnica jest o 50-75 mm większa niż średnica pionu. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Vyonyx BFLS wygrał międzynarodowy konkurs wzornictwa w 2007 roku na zaprojektowanie nowego budynku dla Royal Welsh College of Music & Drama w Walii.
prowadzenie konserwatorium muzycznego i dramy.
Nowy dodatek do profesjonalnych szkoleń i obiektów treningowych Kolegium obejmie 150-miejscowy teatr Richarda Burton, a także salę koncertową Chamber Chamber, 450 miejsc, cztery studia aktorskie i ruchome oraz galerię wystawową.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Zespół poprosił zespół projektowy o stworzenie nie tylko akustycznie wydajnych przestrzeni, które zainspirowałyby do uczenia się i pielęgnowania kreatywności, ale także przełomowego budynku obywatelskiego, który w delikatny sposób odwoływałby się do kontekstu projektu i wykorzystania materiału. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

W wodach rzecznych nasyconych tlenem czas przepływu do osiągnięcia największego obniżenia linii braku tlenu wynosi w lecie ok. 3 dni; do punktu zwrotnego dalsze ± 3 dn. Im wyższe wartości f, tj. lepsze napowietrzanie, tym wyżej podane czasy są krótsze. PRZYKŁAD. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Woods Bagot Niedawno nagrodzona pierwsza nagroda, wizja Woods Bagot dla Międzynarodowego Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Shijiazhuang przejawia się w eleganckiej szklanej wieży, która wznosi się z mniejszych geometrycznych sal wystawowych.
Plan generalny ma na celu podniesienie poziomu nadmorskiego obszaru miasta, który jest obecnie słabo rozwinięty, poprzez przyciąganie turystów i mieszkańców do całego kompleksu dla różnych działań programowych.
Więcej zdjęć i więcej o planie głównym po przerwie.
Najbardziej rzucającym się w oczy elementem jest szklana fasada wieży, złożony wzór przypominający tradycyjny chiński łamany lód.
ekrany. Read the rest of this entry »