Posts Tagged ‘pompy lakiernicze’

Architektura 21szego wieku : Osijek University Library wygrywając wniosek / SANGRAD Architekci + AVP Arhitekti

May 29th, 2018

Dzięki uprzejmości AVP Arhitekti Zaprojektowana przez SANGRAD Architekci + AVP Arhitekti, pierwsza wygrana propozycja Biblioteki Uniwersyteckiej w Osijek staje się miejscem wzbogacenia kulturowego, a jednocześnie relaksu poprzez wykorzystanie zielonych loggii, czystej energii i przyjemnej mikro- klimat na zewnątrz.
Znaczenie orientacji wniosku jest kluczowe; pomysł polega na zaprojektowaniu energooszczędnej biblioteki, która była jednym z początkowych elementów projektu.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Miejsce, w którym znajduje się projekt, zostało praktycznie zdefiniowane przez program, dlatego propozycja wypełniła prawie całkowicie jego powierzchnię. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Tonkin Zulaikha Greer Architects.
Glasshouse to najnowsze centrum kulturalne Port Macquarie.
Składający się z 600-miejscowego teatru teatralnego, 600m2 regionalnej galerii sztuki, teatru studyjnego, zaplecza konferencyjnego i warsztatów społecznościowych, projekt aktywizuje rozwijające się miasto, zachęcając społeczeństwo do doświadczenia lub uczestniczenia w różnorodnych zajęciach.
Więcej o projekcie, w tym więcej zdjęć po przerwie.
Szklana fasada delikatnie owija cały kompleks, umożliwiając doskonały widok na Ocean Spokojny i zapewniając poczucie nieważkości. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Dzięki uprzejmości D + R dipiuerre architettura Architekci: D + R dipiuerre architettura Lokalizacja: Treviso, Włochy Projekt Architekci: Franco dall.
Antonia, Stefano Roma, Guglielmo de.
Giusti Inżynieria budowlana: Projekt budowlany MEP Engineering: T-service Powierzchnia projektu: 5 188 m2 Rok budowy: 2009-2010 Rok budowy: 2011-2012 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości D + R dipiuerre architettura Założona spirala budynku rozwija się w ciągłym ruchu, który obraca się wokół centralnego dziedzińca, zakończonego wieżą od strony ulicy.
W ten sposób budynek ma centralny punkt po stronie wieży jako zielony obszar, który pozytywnie odnosi się do otaczającego kontekstu.
Plan parteru Ponadto, połączenie parteru budynku zapewnia, że jest to mały obszar o znaczeniu, w celu uzyskania większej dostępności przestrzeni i maksymalnej przepuszczalności w całym otaczającym kontekście. Read the rest of this entry »

May 29th, 2018

Jeśli przegapiłeś coś w zeszłym tygodniu, oto kilka ciekawych projektów, które przedstawiliśmy w tych dniach.
Rozwój 4 projektów w Holandii przez Studio Fuksas, niesamowity drewniany dom w szwedzkich lasach, nowe Winecenter na szlaku winnym w Południowym Tyrolu we Włoszech, nowy budynek Jean Nouvel kończy się w Katarze i remont mieszkania w Iowa, USA, to tylko kilka przykładów naszych najnowszych artykułów.
Admirant e 18 września Plein / Massimiliano i Doriana Fuksas Po definicji Masterplan w 1998 roku dla centrum Eindhoven w Holandii, studio Fuksas opracowało cztery związane z tym projekty: 18-wrzesieniowy plac o powierzchni 7 000 m.
z podziemnym parkingiem o powierzchni 2.300m.
dla 1.700 rowerów, centrum handlowe Piazza, centrum handlowe o powierzchni około 20.000 m. Read the rest of this entry »