February 19th, 2019

MŁOCARNIE AGROTECHNICZNE WYMAGANIA TYPY MASZYN Młocarniami dokonuje się omłotu zboża. Omłot jest to wydzielenie ziarna z kłosów. Wydzielenie to musi być wykonane całkowicie i bez uszkodzenia ziarna. W tym celu młocarnie bywają zaopatrzone w cały szereg różnych urządzeń. W zależności od tego, jak dokładnie dokonuje się oddzielenia ziarna od słomy i wszelkiego rodzaju domieszek, młocarnie dzielą się na młocarnie bez czyszczenia, młocarnie czyszczące proste i młocarnie czyszczące złożone. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

PRZEGLĄD KONSTRUKCJI MŁOCARŃ ZBOZOWYCH Młocarnie bez czyszczenia. Te maszyny są znane pod nazwą maszyn ręcznych lub ręczno-kieratowych, ponieważ są uruchomiane przy pomocy 2-4 robotników lub kieratem (2-4 koni). Przekrój takiej młocarni. Na powierzchni bębna i klepiska są przymocowane sztyfty, które wykonują wymłacanie ziarna z kłosów. W tych młocarniach klepisko jest umieszczone ponad bębnem. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Młocarnie proste czyszczące. Spośród tych młocarni, młocarnia marki BP-23 ma największe zastosowanie. Może być ona napędzana sześciokonnym kieratem lub ciągnikiem. Praca jej przebiega w następujący sposób: rozwiązane snopy ze stołu podaje się do bębna. Bęben sztyftowy, podobnie jak w młocarniach bez czyszczenia, jest zaopatrzony w krótkie, nieco do tyłu zagięte sztyfty. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Przy obracaniu się wału wykorbionego klawisze poruszają się skutkiem czego zboże leżące na powierzchni klawiszy jest stale podrzucane do góry i przesuwane do wylotu młocarni. Należycie ustawiony wytrząsacz winien tak przetrząsać słomę, aby nie pozostawało w niej ziarno zgoniny i plewy. Gdy w słomie pozostają zgoniny, plewy lub ziarno, należy wywołać dłuższe wytrząsanie słomy przez obniżenie fartucha. Słoma po przejściu przez wytrząsacz trafia na kołyszącą się kratę , skąd po pochylni zsuwa się na ziemię. Drobne części omłóconej masy: ziarno, plewy, zgoniny, kłosy itp. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Pierwsze czyszczenie składa się z 2 części: wentylatora i sit. Wentylator wydmuchuje z ziarna lekkie domieszki (plewy), sita zaś oddzielają ciężkie. Wylotowy kanał wentylatora rozdwaja się, górna jego odnoga obsługuje rafę, dolna zaś – górne sito pierwszego czyszczenia. Wentylator jest tak skonstruowany, że przez zmianę wielkości otworów wlotowych można regulować ilość powietrza i szybkość jego przepływu. Zwiększając przelot powietrza zwiększamy ilość przepływającego powietrza, przez zmniejszenie otworów przelotowych zmniejszamy ją. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Młocarnia MK-llOO może młócić różne gatunki zbóż . Przy omłocie danego gatunku zboża trzeba sita dla ziarna i podsiewne dobierać z takimi otworami, które zapewniałyby należyte oczyszczenie ziarna. W zależności od gatunku zboża i stawianych wymagań, ziarno podane do kłosownika-żubrownika może być przepuszczone przez niego lub bezpośrednio skierowane na sita drugiego czyszczenia. Dla przepuszczenia ziarna przez kłosownik-żubrownik otwór zamyka się zasuwę . Ziarno przepuszczone przez kłosownik-żubrownik musi być skierowane na drugą czyszczalnię. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Osad ze ścieków gromadzących się na dnie rzek lub wód stojących stanowi stałe niebezpieczeństwo dla ryb, raków i innych zwierząt. wodnych, ze względu na. wydzielanie trujących gazów w środowisku anaerobowym. Jeżeli tlen w wodzie odbiornika występuje w dostatecznej ilości, związki organiczne w krótkim czasie ulegają rozkładowi (rozkład aerobowy). Substancje azotowe tworzą związki amonowe, które z kolei przechodzą w azotyny, a następnie w azotany, końcowe ogniwo łańcucha rozkładu. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Nasycenie się wody tlenem przy zetknięciu z powietrzem zależy od prędkości przepływu . Jeżeli ścieki mają być odprowadzane do rzeki, powinien być zbadany bilans tlenowy tego odbiornika. Kiedy rozcieńczenie jest dostateczne, wówczas nie stwierdza się braku tlenu i proces samooczyszczania się przebiega energicznie. Odwrotnie, w przypadku niedostatecznego rozcieńczenia zapas tlenu ulega wyczerpaniu i występuje gnicie, tj. powolny rozkład anaerobowy. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

Vyonyx BFLS wygrał międzynarodowy konkurs wzornictwa w 2007 roku na zaprojektowanie nowego budynku dla Royal Welsh College of Music & Drama w Walii.
prowadzenie konserwatorium muzycznego i dramy.
Nowy dodatek do profesjonalnych szkoleń i obiektów treningowych Kolegium obejmie 150-miejscowy teatr Richarda Burton, a także salę koncertową Chamber Chamber, 450 miejsc, cztery studia aktorskie i ruchome oraz galerię wystawową.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Zespół poprosił zespół projektowy o stworzenie nie tylko akustycznie wydajnych przestrzeni, które zainspirowałyby do uczenia się i pielęgnowania kreatywności, ale także przełomowego budynku obywatelskiego, który w delikatny sposób odwoływałby się do kontekstu projektu i wykorzystania materiału. Read the rest of this entry »

February 19th, 2019

MVRDV MVRDV przedstawia projekt biurowca Pushed Slab w ZAC Gare de Rungis w 13.
dzielnicy Paryża we Francji.
Budynek o powierzchni 19 000 m2 będzie jednym z pierwszych budynków energooszczędnych zrealizowanych we Francji; o niskim zużyciu energii i produkcji energii ok.
200 000 kWh rocznie.
Oczekuje się, że budowa budynku o wartości 35 milionów euro, zamówionego przez francuskiego dewelopera projektu ICADE, rozpocznie się w roku 2011. Read the rest of this entry »