Pompa ciepła i panele
Just another WordPress site

PRZEPŁYW POWIETRZA PRZEZ POMIESZCZENIE

Posted in Uncategorized  by admin
September 17th, 2019

Dobre urządzenie wentylacyjne powinno tak działać, aby powietrze nawiewane przepłukiwało równomiernie całe pomieszczenie i aby dochodziło do źródeł zanieczyszczania powietrza, do ludzi w salach zebrań, do urządzeń wytwarzających ciepło, wilgoć lub gazy w pomieszczeniach przemysłowych i aby przy tym nie występowały przeciągi. Chodzi zatem o ważne i wielokrotnie dyskutowane zagadnienie, w Jaki najbardziej właściwy sposób przeprowadzić powietrze przez pomieszczenia wentylowane. Przy tym spośród dwóch urządzeń o jednakowej jakości należy zalecać takie które osiąga wyżej opisane działanie przy mniejszej ilości przepływającego powietrza. Nie jest możliwe ustalenie ogólnie stosowanych reguł dla prowadzenia powietrza w określonych rodzajach pomieszczeń, nie można również przyznawać jednemu rozwiązaniu zasadniczej wyższości nad innymi. Przede wszystkim nie pozwalają na to różnice w rodzaju działania, w rozdziale źródeł. zanieczyszczenia powietrza, a ponadto warunki przestrzenne. Często również ze względów architektonicznych albo konstrukcyjnych nie jest możliwe takie rozmieszczenie wylotów powietrza, względnie kanałów, jakie byłoby najbardziej wskazane ze względów techniki wentylacyjnej. Przy rozwiązywaniu tego zagadnienia trzeba więc często pójść na kompromis między wymaganiami architektów i warunkami inżynierów- specjalistów od wentylacji. Należy przy tym zwracać uwagę, aby przy odchyleniach od pierwotnego założenia rozwiązania wentylacji nie obniżyć w decydujący sposób jakości urządzenia, Poniżej zostaną omówione wytyczne istotne dla prowadzenia powietrza. Jako punkt wyjścia najlepiej jest przyjąć idealne rodzaje przepływów powietrza tzn. przedstawienie ruchu powietrza dla przypadków szczególnie prostych.
IDEALNE POLA PRZEPŁYWÓW POWIETRZA Decydującym czynnikiem w powstającym polu przepływów jest prędkość wprowadzenia powietrza do pomieszczenia. Trzeba dlatego rozróżnić urządzenie z niewielką prędkością powietrza nawiewanego – są to prze- ważnie starsze rozwiązania urządzeń wentylacyjnych – od systemów z dużymi prędkościami powietrza – więc wentylacji z nawiewem strumieniowym. [podobne: zbiornik buforowy, olx zgierz, kotły gazowe kondensacyjne ceny ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kotły gazowe kondensacyjne ceny olx zgierz zbiornik buforowy