Pompa ciepła i panele
Just another WordPress site

Ze swiata architektury – Propozycja badań architektonicznych “TENACITY” / PinkCloud.DK

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości PinkCloud.DK Proponowana przez PinkCloud.DK, TENACITY stara się ożywić zepsuty system New York City Public Housing poprzez rozwój architektury, bodźce ekonomiczne, edukację i co najważniejsze.
duma społeczności.
Celem tego projektu jest bycie katalizatorem dialogu, pobudzania społeczności i działań rządowych.
Projekt TENACITY opiera się na przekonaniu firmy, że silna społeczność opiera się na trzech głównych celach.
dobre zdrowie, dobrobyt i rodzina.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
TENACITY to propozycja badań architektonicznych, która ma na celu ożywienie dawno zaniedbanych i społecznie upośledzonych wspólnot mieszkaniowych w Nowym Jorku.
Z 8 milionów mieszkańców Nowego Jorku mieszka obecnie ponad 400 000 osób żyjących w ubóstwie i pogarszających się warunkach w publicznym mieszkaniu Nowego Jorku.
Z ponad 2500 budynków mieszkalnych w mieście większość zbudowano w późnych latach czterdziestych do połowy lat sześćdziesiątych; wszyscy pozostają dzisiaj w różnych stanach ruin i zaniedbań.
Ich projekty odzwierciedlały popularny motyw urbanistyki tego dnia, czyli Towers in the Park .
Wyobrażony przez architektów, takich jak Le Corbusier, jako odpowiedź na ubóstwo miejskie, doprowadził ostatecznie do jego zaostrzenia.
Dzięki uprzejmości PinkCloud.DK TENACITY zawiera trzy główne komponenty.
poziom gruntu zawierający farmy i udogodnienia, nowy poziom powyżej istniejących budynków zawierających wysokie.
Tech produkcja i szkoły zawodowe, a na koniec zupełnie nowa seria budynków mieszkalnych, które spoczywają ponad budynkami produkcyjnymi.
Niedostatecznie wykorzystany poziom terenu kompleksu zostanie przekształcony w pastwiska i pola uprawne.
Brak świeżych warzyw i żywności, nękających obecnie wiele publicznych dzielnic mieszkaniowych, jest rozwiązywany poprzez przekształcenie istniejących trawników w produktywne grunty rolne.
Dzięki uprzejmości PinkCloud.DK Ekonomiczny bodziec zapewnia integracja nowych szkół zawodowych i zintegrowanych fabryk high-tech w ramach kompleksu.
Mieszkańcy TENACITY będą mieli możliwość zdobycia wykształcenia i natychmiast zostaną zatrudnieni w zakresie zaawansowanych technologii produkcji po ukończeniu studiów.
Wreszcie, zostaną wybudowane nowe jednostki mieszkalne, które pozwolą na przekształcenie istniejących jednostek mieszkalnych w pomieszczenia użyteczności publicznej.
Wykorzystując ogromną przestrzeń zawartą w istniejącym projekcie Corbusian Super Blocks, TENACITY chce, aby projekt był samowystarczalnym motorem rozwoju społecznego.
Z TENACITY naszym celem jest wykorzystanie designu jako motoru mobilności społecznej.
Dzięki uprzejmości PinkCloud.DK Architekci: PinkCloud.DK Lokalizacja: Nowy Jork, Nowy Jork, Stany Zjednoczone Team: Leon Lai, Kate Lisi, Eric Tan
[przypisy: projekty domów drewnianych parterowych, klinkier na schody, łączniki balkonowe ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: klinkier na schody projekty domów drewnianych parterowych łączniki balkonowe